Akumulatory narzędzi elektrycznych – warto wiedzieć

Akumulatory narzędzi elektrycznych – warto wiedzieć

Dwie dekady temu głównie wkrętarki były opcjami akumulatorowymi. Najczęściej miały one akumulatory na 12 v i dość szybko się rozładowywały, nawet w przypadku sprzętów markowych.

Obecnie zasilanie akumulatorowe, mają wiertarki, ręczne pilarki tarczowe, pilarki łańcuchowe i wiele innych sprzętów. Ta zmiana realiów jest możliwą dzięki temu, że powstały nowe typy akumulatorów, które mają większą pojemność, mniejszą masę i nie są opcją drogą.

Kluczowe znaczenie ma też i to, że kiedyś narzędzia zasilane akumulatorowo działały krótko i co najistotniejsze ładowanie ich akumulatorów trwało od dwóch godzin w górę. Problematycznymi były zwłaszcza mało znane marki z Chin, bo sprzęty akumulatorowe tej produkcji szybko się psuły, ze względu na to, że produkowano je szybko i raczej nie przechodziły one tej dłuższej kontroli jakości. Dlatego akumulator już po kilku pierwszych razach się psuł. Mowa tu o tych kilku pierwszych procedurach naładowania i rozładowania. Istotnym było też i to, że te sprzęty nie markowe trudno było zareklamować i co najistotniejsze ich ergonomia czasami była na bardzo niskim poziomie. Rzecz jasna nie każdy sprzęt tej produkcji był tym słabym, bo w niektórych przypadkach trafiały się te bardzo dobre wkrętarki.

Obecnie też trafiają się te lepsze sprzęty Chińskiej produkcji, ale najważniejszym jest to, że pojawiło się więcej typów narzędzi zasilanych akumulatorowo. Ważnym jest też i to, że te narzędzia elektryczne mają bardzo wydajne akumulatory, które są też opcją bardzo lekką. W markowych urządzeniach sprawdza się je też w zimnie, po to by się przekonać czy dany typ akumulatora dobrze znosi te ciężkie warunki.

Same ładowarki też są bardzo ważnymi elementami zestawu z akumulatorowym narzędziem elektrycznym. Na chwilę obecną muszą one ładować akumulator bardzo szybko, czyli w znacznie mniej niż piętnaście minut, bo praca nie może kończyć się wtedy gdy akumulator się rozładuje. Z tej przyczyny niektórzy dokupują kilka akumulatorów do danego elektrycznego narzędzia, ale muszą je kupić razem z tą szybką ładowarką, po to by po pracy nie ładować akumulatorów przez pół nocy i by po dwudaniowym obiedzie móc dalej pracować w ogrodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone