W jaki sposób działa gwarancja systemowa na dach?

W jaki sposób działa gwarancja systemowa na dach?

Bardzo często zdarza się, że inwestorzy decydując się na wybór dobrej dachówki, niestety zapominają o tym, że dobór solidnych akcesoriów jest w takim samym stopniu istotny. A do tego dochodzi wykonawstwo. Jeżeli wybierzemy nierzetelnego dekarza, to wtedy nawet najlepsze produkty nie będą spełniały naszych oczekiwań. I niestety finalnie dach może okazać się nieszczelny, obróbka blacharska może rdzewieć, a brak wiedzy na temat odpowiedniego zaprojektowania i wykonania przegrody dachowej może skutkować zawilgoceniem termoizolacji.

Dach to zdecydowanie więcej coś więcej niż tylko dachówka. Składają się na niego elementy i detale pokrycia dachowego, które są ze sobą w pełni kompatybilne i tworzą spójną całość pod względem funkcjonalnym i estetycznym.

Wiele producentów oferuje gwarancję systemową, która zapewnia funkcjonalność nie tylko pojedynczych produktów, ale także całego systemu dachowego przez 15 lat. Taka gwarancja może obejmować dachówki oraz oryginalne akcesoria dachowe, takie jak membrany wysokoparoprzepuszczalne, produkty do wentylacji okapu i kalenicy, taśmy i listwy uszczelniające, systemy komunikacji dachowej oraz zabezpieczeń przeciwśnieżnych, kosze dachowe, klamry do mocowania dachówek, wsporniki do montażu łat kalenicowych.

Co to oznacza? Należy wiedzieć, że oznacza to, że przez 15 lat, w przypadku pojawienia się wadliwych produktów, taka firma wymieni je, pokryje koszty transportu i prac dekarskich związanych z wymianą. Taka gwarancja systemowa do inwestycja w bezpieczną, spokojną przyszłość. Wystarczy wtedy, że wybierzemy dachówki z oryginalnymi akcesoriami oraz gdy skorzystamy z usług Certyfikowanego Dekarza, który pomoże nam wypełnić wniosek gwarancyjny i doradzi w kwestii elementów, które powinny być zamontowane na dachu.