Garaż dwustanowiskowy, czy warto?

Garaż dwustanowiskowy, czy warto?

Każdy posiadać samochodu który ma dom bez garażu, prędzej czy później zacznie rozważać postawienie dodatkowego obiektu. Oprócz tak podstawowych kwestii jak materiał i miejsce na działce, do przemyślenia jest jego wielkość. Wydawało by się że wstępnie będzie ją definiowała wielkość działki którą można zagospodarować, ale czy na pewno?

Duży garaż na małe potrzeby

Obecnie na rynku jest wielu producentów którzy oferują garaże w dowolnych wymiarach. Bez problemu można zamówić obiekt na dwa duże samochody, jak i mieszczący małe autko. Bywa że latami posiadając samochody niewielkich rozmiarów decydujemy się na równie małe schronienie dla nich. Niewiele osób myśli o przechowywaniu tam opon, płynów eksploatacyjnych czy zwyczajnie przychodzi dzień w którym potrzebujemy większego samochodu, a co za tym idzie miejsca dla niego. Z tego powodu, już przy założeniu że nie potrzeba dużego obiektu warto zainwestować w taki o przynajmniej standardowych dla klasycznych osobówek.

Często okazuje się że garaż to idealne miejsce aby schować rower lub kosiarkę. Jeśli jest możliwość postawienia obiektu z bezpośrednim wjazdem z ulicy warto rozważyć garaż dwustanowiskowy, gdzie jedno miejsce będzie przeznaczone na magazyn. Przy czym trzeba pamiętać aby samochód miał możliwość wjazdu do prawej ściany. Przy takim rozwiązaniu kierowca będzie miał swobodne wyjście, wyjęcie zakupów, fotelika itp. Dodatkowo ustawienie regałów pozwoli na dobre wykorzystanie przestrzeni nie tylko na potrzeby związane z autem.

Garaż dwustanowiskowy 1+1

Pod tą tajemniczą nazwą kryje się klasyczny garaż z wiatą odpowiadającą powierzchni średniej wielkości samochodu. Tajemnicą praktyczności jest wspólny dach i otwarta przestrzeń od lewej strony zakładając że do budynku wjeżdża się przodem. Małe drzwi pomiędzy wiatą a garażem będą praktycznym dodatkiem np. w czasie brzydkiej pogody. Co prawda samo zadaszenie średnio sprawdza się zimą, jednak to bardzo dobre rozwiązanie na małe działki i ograniczone możliwości finansowe. Z powodzeniem może ono służyć jako miejsce na rowery, motor, opał, a nawet samochód.